Dešimt įstatymų, kaip sutarti su žmonėmis
Viktor Frankl
(Žydų kilmės austras, psichiatras išgyvenęs nacių mirties stovyklą, pragyvenęs virš 90 metų)
1. Venkit kalbėti per daug. Geriau visada pasakykit mažiau nei turite mintyse. Mokinkitės kalbėti ramiai ir įtikinančiai. Daug svarbiau ne tai ką jūs kalbate, bet kaip kalbate.
2. Nežadėkite daug, o jeigu jau pažadėjote – išpildykite, kiek jums tai bekainuotų.
3. Nepraleiskite progos pasakyti kam nors ar apie ką nors gerą, padrąsinantį žodį. Vertinkit gerą darbą, nepriklausomai nuo to, kas jį padarė. Jeigu kritika neišvengiama – kritikuokit konstruktyviai, neužgaudami, nežemindami.
4. Domėkitės kitais: jų tikslais, darbu, namais. Džiaukitės su tais, kurie džiaugiasi ir liūdėkit su tais, kurie liūdi. Tegul kiekvienas su kuo jūs susitiksit, jaučia, kad jis jums svarbus.
5. Džiaukitės. Neužkraukit ant aplinkinių jūsų depresijų, smulkių negalavimų ir nusivylimų. Prisiminkit, kad kiekvienas neša savo naštą.
6. Tegul jūsų protas bus atviras. Ginčykitės, bet nesipykit. Mokėti pasilikti prie savo nuomonės ir nepažeminti su jumis besiginčinančio – šviesaus proto požymis.
7. Tegul jūsų gerosios savybės kalba pačios už save. Nekalbėkite apie kitų trūkumus. Nedalyvaukite apkalbose. Tai tuščias laiko švaistymas ir gali būti pražūtinga.
8. Prisiminkit apie kitų žmonių jausmus. Šmaikštavimas kito adresu retai turi vertę, greičiau gali užgauti žmogų pačiu netikėčiausiu momentu.
9. Nekreipkit dėmesio į piktas replikas jūsų adresu. Prisiminkit, kad žmogus, kuris apie jus taip kalba, gali būti pats geriausias pasaulyje „skundikas”. Tiesiog gyvenkite taip, kad niekas juo nepatikėtų. Dažniausiai nestabili nervų sistema ir blogas virškinimas – agresyvių atsakomųjų veiksnių priežastis.
10. Per daug nesižavėkit tuo, ką turite. Stenkitės daryti geriausia ir būkite kantrūs. Užmirškit apie save, tegul kiti prisimena. Tokia sėkmė daug malonesne.
Naujausi komentarai: