Panacėja, arba juoko galia
Šis vaistas praskaidrina mūsų gyvenimą, nuspalvina bendravimą kitomis spalvomis. Dėl jo žmonės tampa artimesni ir sveikesni. Jo vardas – juokas, kvatojimas ir užkrečiama gera nuotaika.
Juokdamiesi galime atitrūkti nuo mus slegiančių problemų, sustiprinti tarpusavio santykius, sukurti teigiamą emocinį klimatą ir netgi pagerinti sveikatą.
Juokas – tai vienas maloniausių patyrimų bendraujant, juokdamiesi gauname teigiamų emocijų ir jomis „vaišiname“ kitus. Juokas tai užslėpta kalba, kurios paskirtis – stiprinti tarpusavio santykius. Kuo daugiau juokiamės, tuo stipresnis ryšys tarp žmonių.
Juokdamiesi tarsi sugrįžtame į vaikystę, tampame spontaniškesni, atviresni ir mažiau ginybiški.
Daugiausia juokiasi vaikai. Jie vidutiniškai juokiasi 400 kartų per dieną, suaugusieji – tik 15 kartų.
Tyrimais įrodyta, kad juokas stiprina sveikatą. Ne veltui sakoma, kad geriausias vaistas nuo visų ligų yra juokas. Jis atpalaiduoja raumenis, sustiprina imuninę sistemą, padidina širdies ritmą, skatina apytaką, prisotina kraują deguonies, „masažuoja“ gyvybinius organus, padeda virškinti, stimuliuoja smegenų veiklą. Jis pagerina mūsų savijautą: sumažina depresijos požymius, stresą, skausmą, padidina savivertę. Įdomu, kad dirbtinis juokas turi panašų poveikį sveikatai, kaip ir tikras juokas.
Tai – pigiausias ir efektyviausias receptas laimingo gyvenimo link.
Šaltinis: Psichologija Tau 04‘6
Naujausi komentarai: