Citatos iš knygos Robin Sharma Šventasis, Banglentininkas ir Vadovas

Siūlome paskaityti:

1 komentaras

 1. molona parašė:

  CITATOS IŠ ROBIN SCHARMA KNYGOS
  VIENUOLIS, KURIS PARDAVĖ ,,FERRARĮ”

   Tik išmokęs mylėti save pradėsi mylėti kitus. Tik atvėręs širdį pažinsi kitų širdis. Kai jautiesi budrus ir žvalus, gali būti geresnis žmogus.

   „Vizija tampa tikra tik tada, kai pažvelgi į savo širdį. Kas žiūri į išorę, tas tik svajoja,
  kas pažvelgia vidun, prabunda”. – KARLAS JUNGAS

   Rūpesčiai silpnina protą ir žeidžia sielą.

   Kad gyventum prasmingai, turi saugoti savo proto sodą ir įleisti į jį tik geriausias naujienas. Negali pataikauti sau ir mąstyti neigiamai – nė akimirkos!

   Nuolat žvalūs ir optimistiškai nusiteikę žmonės skiriasi nuo amžinai nelaimingų tuo, kad jie vertina ir išnaudoja gyvenimo aplinkybes.

   Tavo aš galiu yra kur kas svarbiau už tavo intelekto koeficientą.

   Kiekvienoje nesėkmėje esama sėkmės daigų, jeigu jų ieškai.

   Kad ir kas gyvenime atsitiktų, tik pats žmogus renkasi, kaip jis į tai reaguos. Kai išsiugdysi įprotį ieškoti teigiamų dalykų kiekvienoje smulkmenoje, tavo gyvenimas taps visai kitoks. (Tai vienas svarbiausių gyvenimo dėsnių).

   Tavo išorinis pasaulis atspindi vidinio pasaulio būklę. Valdydamas savo mintis ir reakciją į kasdienius gyvenimo įvykius, tu pradedi valdyti savo lemtį.

   Gyvenime nebūna klaidų, tik pamokos. Nėra neigiamos patirties, tik galimybės tobulėti, mokytis ir eiti saviugdos keliu. Kovojant randasi tvirtybė. Net ir skausmas gali būti nuostabus mokytojas.

   Jeigu tave užklumpa netikėta bėda ir tu nusivili, atmink štai ką: gamtos dėsniai teigia, kad vienoms durims užsidarius prasiveria kitos.

   Norėdamas pažadinti proto, kūno ir dvasios galias, pirmiausia turi turtinti savo vaizduotę.

   „Kai įkvepia didis tikslas, jūsų mintys išlaisvėja, sąmonė ima plėstis visomis kryptimis, jūs atsiduriate naujame, didingame ir nuostabiame pasaulyje. Atbunda snaudusios jūsų galios ir gebėjimai, ir jūs susivokiate, kad esate kur kas didesni, nei kad pirmiau tarėtės esą.”
  – PATANDŽALIS
   Išorinė sėkmė tikrai prasideda nuo vidinės sėkmės.

   Protas yra nuostabus tarnas, tačiau siaubingas šeimininkas, jeigu tu leidiesi užvaldomas neigiamų minčių, nesirūpini proto sodu ir nesipratini galvoti apie gerus dalykus.

   Gyvenimo ribas susikuriame patys.

   Pernelyg nesirūpink rezultatais, o verčiau mėgaukis pačiu tobulėjimo procesu.

   Viena akimi žiūrėdamas į tikslą, tik viena akimi galėsi stebėti kelią. Būk kantrus ir žinok, kad visa, ko ieškai tikrai ateis, jei tik būsi pasiruošęs ir tikėsies.

   Visada atsimink, kad jei nori lavinti protą, turi mokėti sutelkti dėmesį į konkrečias užduotis (tai pats pagrindas).

   Sutelkęs proto milžinišką galią į apibrėžtą, prasmingą tikslą, tu greitai įkursi savo galimybių liepsnas ir pasieksi nepaprastų rezultatų.

   Laimės paslaptis paprasta: pasityrinėk, ką tikrai mėgsti daryti, ir tai veiklai skirk visas savo jėgas. Kai sukaupsi visą savo proto galią ir jėgas į trokštamą siekį, tavo gyvenimą užplūsta gausa, ir visi tavo troškimai išsipildo lengvai ir greitai. Tavo troškimas turi duoti naudos kitiems.

   Daugelį mūsų kamuoja begaliniai rūpesčiai. Tai sekina įgimtą gyvybingumą ir energiją.

   Kaip iš padangos pro skyles išeina oras, taip rūpesčiai sumenkina proto energiją ir galias. Visas tavo kūrybingumas, optimizmas ir motyvacija išgaruoja, ir tu lieki nusikamavęs.

   Kasdienė saviugda duoda vaisių, padeda keistis.

   Atmink štai ką: arba tu valdai savo protą, arba jis valdo tave.

   Niekada nepamiršk, kad tyloje ir ramybėje slypi galia.

   Ramybė padeda prisiliesti prie Visatos Proto, kuris pulsuoja kiekviename gyvame daikte.

   Tu privalai atverti savo protą, kad galėtum išnaudoti visas gyvenimo teikiamas galimybes.

   „priešingas mąstymas” – pagal pagrindinius gamtos dėsnius, protas gali vienu metu aprėpti tik vieną dalyką. Besiremdamas šia proto savybe, kiekvienas gali išsiugdyti teigiamą, kūrybišką mąstyseną per trumpą laiką. Esmė: jei protą užvaldo priešiška mintis, iškart pakeisk ją mintimi, pakeliančia dvasią.

   Jeigu nori būti laimingas, puoselėk mintis kaip brangiausią turtą. Stenkis pergalėti nerimą.

   Nerami mintis yra tarsi embrionas: iš pradžių ji būna mažytė, bet vis auga ir stiprėja. Greitai ji pradeda savo juodą darbą.

   Jeigu tikiesi pagerinti savo išorinį gyvenimą, pirmiausia turi pradėti nuo savo minčių, jas keisti.

   Tavo gyvenimo kokybė priklauso nuo minčių kokybės.

   Klaidų nėra, tik pamokos. Vertink nesėkmes kaip progas asmenybei ugdyti ir dvasiai tobulinti.

  * „Tikėk savimi. Kurk tokį gyvenimą, kokį norėtum gyventi. Stenkis iš mažyčių galimybės kibirkštėlių įkurti pasiekimų liepsną”. – FOSTER c. Me CLELLAN

   Mes gyvename pilname bėdų pasaulyje. Jį apėmusios įvairios ydos, todėl dauguma žmonių mūsų visuomenėje plaukioja tarsi laivai be vairo, jų pavargusios sielos ieško švyturio, kuris padėtų išvengti uolėto kranto. Tu turi būti jų kapitonas.

   Tas, kuris daugiausia tarnauja kitiems, gauna didžiausią emocinį, fizinį, intelektualinį bei dvasinį atlygį. Tai kelias į vidinę ramybę ir išorinę pilnatvę.

   Protas yra tarsi puikus sodas, kad jis tarptų, juo reikia kasdien rūpintis. Neleisk suvešėti netyrų minčių ir nedorų veiksmų piktžolėms. Saugok savo proto vartus. Tegul tavo mintys būna sveikos ir stiprios – jos padarys tavo gyvenimą stebuklingą, jeigu joms leisi.

   Gyvenimo tikslas yra tikslingas gyvenimas.

   Aiškiai apibrėžtas gyvenimo tikslas bus tau tarsi švyturys, rodantis kelią audroje.

   Prisimink, kad nerasi tikro džiaugsmo miegodamas, ilsėdamasis ar tinginiaudamas. BENDŽAMINAS DIZRAELIS yra pasakęs:
  „Sėkmės paslaptis – tai tikslo pastovumas”.

   Laimė, kurios ieškai, ateina diena iš dienos siekiant prasmingų tikslų.

   Tikslo nusistatymas – tik pradžia. Tikslų ir uždavinių planavimas pažadina kūrybines galias, kurios veda tave iki tikslo.

   Niekada negalėsi pataikyti į taikinį, kurio nematai.

   Visi, kurie nori patobulinti savo vidinį ir išorinį gyvenimą, turi paimti lapą popieriaus ir užsirašyti savo gyvenimo tikslus. Kai jie tai padarys, pradės veikti atitinkamos gamtos jėgos ir perkelti jų svajones į tikrovę.

   Entuziazmas – vienas iš pagrindinių dalykų siekiant sėkmės.

   Per dieną kiekvieną mūsų aplanko apie 60 000 minčių. Užsirašydami troškimus ir siekius ant popieriaus lapo, tu praneši savo pasąmonei, kad ši mintis daug svarbesnė už likusias 59 999. Tavo protas tada ima svarstyti visas galimybes, kaip pasiekti šį tikslą – jis taps panašus į valdomą raketą.

   Niekad nieko nedaryk dėl to, kad privalai.

   Kiekvienas veiksmas, įtrauktas į dienotvarkę ir nuolat atliekamas tuo pačiu laiku kasdien, tampa įpročiu.

   Diena, praleista be juoko ar be meilės, tai diena be gyvenimo.

   Tikslo turi siekti linksmai. Nepamiršk, kaip svarbu gyventi netramdant džiaugsmo. Įžvelk ypatingą grožį visoje gyvybėje. Būk narsus, linksmas ir smalsus. Susikaupk į savo darbą ir nesavanaudiškai tarnauk žmonėms. Visata pasirūpins kitais dalykais. (Tai vienas svarbiausių gamtos dėsnių).

   Visada turėk galvoje, kad tai, kas yra už tavęs arba priešais tave, nieko neverta, palyginus su tuo, kas slypi tavo viduje.

   „Geri žmonės nuolat save stiprina”. – KONFUCIJUS

   Jeigu nori pagerinti savo išorinį pasaulį – sveikatą, santykius ar piniginius reikalus – pirmiausia turi tobulėti dvasiškai.

   Tik mokėdamas padėti sau galėsi padėti kitiems.

   Kaip svarbu turėti tvirtą charakterį, įžvalgų protą ir drąsią širdį.

   Savo galimybių ribas žmogus nusistato pats.

   Laimė yra kelionė, o ne tikslas.

   Brangink dabartį.

   Dėkok už viską, ką turi.

   Mes visi čia esame dėl ypatingos priežasties. Nevergauk praeičiai. Tapk savo ateities architektu.

  ***

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *