24 auksinės taisyklės
Šios taisyklės nurodys, kaip duoti žmonėms tai, ko jiems reikia. Jei laikysimės jų, padidinsime aktyvus savo banko sąskaitoje.
1. Skatinkite kitą žmogų, kai tik galite. Girkite jo pasiekimus, nors jie dar nedideli. Pagyrimas – kaip saulės spindulys. Be pagyrimo žmogus negali augti. Pagyrimų niekada nebūna per daug.
2. Visada suteikite kitam žmogui galimybę išsaugoti savigarbą. Nestatykite žmogaus j nepatogią padėtį, neniekinkite jo. Sumenkinkite jo klaidas.
3. Už akių apie žmogų kalbėkite tik teigiamai. Jei nerandate jame nieko teigiamo, geriau patylėkite.
4. Atidžiai stebėkite kitą žmogų, tada pastebėsite, kai jis daro ką nors gera. Jei po to jį paginsite, pagyrimas bus pagrįstas ir nebus panašus į pataikavimą.
5. Remkitės tauriais kito žmogaus įsitikinimais ir tauriais motyvais. Kiekvienas norėtų būti didžiadvasis ir nesavanaudis. Jei norite, kad žmogus pasitaisytų, elkitės taip, lyg jis tas savybes jau turėtų. Žmogus iš visų jėgų stengsis, kad jūsų nenuviltų.
6. Kritikuokite kuo rečiau, dažniausiai netiesiogiai. Peikite ne žmogų, o jo poelgį. Parodykite žmogui, kad nuoširdžiai norite jam padėti. Niekada nekritikuokite raštu.
7. Suteikite įeitam žmogui galimybę jaustis svarbiam. Nesipuikuokite, bet pripažinkite savo silpnybes. Būkite mažesnis. Jei norite įsigyti priešų, pranokite kitus, jei norite įsigyti draugų, leiskite kitiems jus pranokti.
Jei suklydote, atsiprašykite. Jei laukiate papeikimo, užbėkite už akių ir pats prisipažinkite klydęs.
9. Siūlykite užuot įsakinėjęs. Skatinkite bendradarbiavimą ir neprovokuokite pasipriešinimo.
10. Į kitų pyktį reaguokite supratingai. Kito žmogaus pyktis dažnai yra prašymas dėmesio. Užjauskite žmogų ir skirkite dėmesio, kurio jam taip reikia.
11. Pats kalbėkite kuo mažiau. Suteikite kitiems galimybę išsipasakoti, būkite geras klausytojas.
12. Leiskite kitam žmogui patikėti, kad jis idėjos autorius. Juk gerai idėjai nesvarbu, kas ją sugalvojo. Kiekvienas norėtų, kad būtų veikiama pagal jo idėją. Jūros yra visų upelių valdovės, nes plyti šiek tiek žemiau.
13. Nepertraukite kito žmogaus. Net tada, kai jis neteisus. Jis jūsų neklausys, kol bus susijaudinęs.
14. Pabandykite žiūrėti iš kito žmogaus pozicijų. Indėnai sako: Pirmiausia vieną mylią nueik apsiavęs kito žmogaus mokasinais. Visada klausk savęs, kodėl tas žmogus taip elgiasi? Viską suprasti – vadinasi, viską atleisti.
15. Nesistenkite visada būti teisūs. Būkite protingesni, bet nepulkite to įrodinėti pašnekovui. Pripažinkite, kad galbūt jūs klystate. Tokiu atveju bus užkirstas kelias bet kokiems ginčams.
16. Dažnai dovanokite dovanas, tegul ir be progos. Raskite būdų suteikti kitam žmogui džiaugsmo. Išmonė dovanojant dovanas parodo, kiek daug jūs galvojate apie tą žmogų.
17. Jei jums prieštarauja, valdykitės. Iš pradžių gerai įsiklausykite. Ieškokite sutapimo taškų. Būkite kritiškas pats sau. Pažadėkite apie tai pagalvoti ir padėkokite už stimulą.
18. Nuoširdžiai domėkitės kitu žmogumi. Tegul jūsų šūkis bus „domėtis kitais, užuot pačiam buvus įdomiam“. Parodykite, kad mąstote, kaip padėti kitam.
19. Šypsokitės. Daugiausia šypsenos reikia tam, kuris kitiems nebesišypso.
20. Visada kreipkitės į kitą žmogų jo pilnu vardu. Tai reiškia pagarbą. Kiekvienam malonu girdėti savo vardą, daug maloniau nei vardo pakaitalą. Todėl turite, žinoma, įsidėmėti vardą.
21. Išmokite žiūrėti iš kito žmogaus pozicijų. Paklauskite savęs, ko jam iš tiesų reikia? Kaip galėtumėte būti jam naudingas?
22. Pasistenkite, kad kalbėdamas su jumis (net telefonu) kiekvienas imtų geriau galvoti apie save ir apie jūsų verslą bei jus pačius.
23. Greitai atleiskite. Niekada nebūkite kerštingas.
24. Kai mąstysite apie kitą žmogų, mintyse palinkėkite jam sėkmės.
Ištrauka iš Bodo Schafer knygos „Nugalėtojų principai“
Naujausi komentarai: