24 taisyklės, kaip išvengti streso
Kontroliuojamas stresas – tai pozityvi jėga, tai sveika. Pateiksiu taisykles, kurios padės net daug dirbant jaustis atsipalaidavusiam ir ramiam.
1. Svarbiausia taisyklė: visiškai susikoncentruokite į tai, ką šiuo metu darote, jei valgote, valgykite (neskaitykite). Niekada nedarykite vienu metu dviejų ar trijų darbų. Džiaugsmo priežastis – būti ten, kur šiuo metu esate.
2. Neskubėkite. Pasirinkite tokį darbo tempą, koks jums patogiausias.
3. Palikite laiko svarbiausiems savo gyvenimo reikalams. Planuokite savo savaitę ir kiekvieną dieną.
4. Neužsikraukite per daug darbų. Kas dirba per daug, reaguoja į aplinką tik refleksiškai, tarsi dirbtų per prievartą.
5. Išmokite atsiriboti, juk net mieliausi žmonės gali sukelti stresą. Užrašas „Prašome netrukdyti“ tinka ne tik ant viešbučio kambario durų.
6. Palikite šiek tiek laiko, kad atvyktumėte laiku. Skubėjimas taip pat sukelia stresą.
7. Venkite perdėto garbės troškimo ir per didelių reikalavimų sau.
8. Jei pasiseka, džiaukitės. Padarykite pertrauką ir švęskite. Būkite
dėkingi ir laimingi. Patirkite tą jausmą.
9. Nesitikėkite ilgalaikės sėkmės. Atminkite, kad būna vasara ir žiema, kalnas ir slėnis.
10. Nesureikšminkite savęs. Tada nenusivilsite ir ne taip greitai įsižeisite. Kai laimėsimai ir praradimai, pagyrimas ir peikimas neišmuš jūsų iš vėžių, pajusite vidinę ramybę.
11. Nereikalingi rūpesčiai dėl ateities mažina jūsų koncentraciją ir sukelia stresą. Sutelkite visą savo energiją į šią akimirką.
12. Būkite tvarkingi. Jei ant jūsų stalo tik vienas segtuvas, turite daugiau galimybių susikoncentruoti. Prieš imdamiesi naujo darbo sutvarkykite stalą.
13. Išmokite mėgautis viskuo, ką veikiate. Jei stengiamės gerai atlikti darbą, džiaugsmas ateina savaime. Kiekvieną užduotį atlikite iš širdies. Net kasdienė rutina gali suteikti džiaugsmo.
14. Suplanuokite pertraukas ir nepraleiskite jų. Jei manote, kad neturite tam laiko, jums tikrai reikia pailsėti.
15. Dirbkite, bet kartais atsipalaiduokite. Nuolatinė kontrolė sukelia stresą.
16. Jei manote, kad reikia atlikti per daug, susirašykite visus darbus. Kartais darbų ne tiek daug, kiek atrodo. Atlikite pirmiausia tuos darbus, kuriems teikiate pirmenybę.
17. Pasirinkite pagalbininkus. Pamąstykite, kas galėtų sumažinti jūsų krūvį. Išmokite pasidalyti užduotimis ir atsakomybe. Suteikite kitiems galimybę daryti klaidas. Jūs neprivalote viską atlikti pats.
18. Vieną dienos dalį paskirkite kasdienei rutinai. Kasdieniai darbai
padeda atgauti pusiausvyrą.
19. Kartkartėmis pakvailiokite. Išsijuokite, taip atsipalaiduosite nuo psichologinio streso. Kas gali juoktis, yra pasaulio karalius.
20. Jei jums sekasi, padarykite kartais ką nors nesąmoninga, netyčia. Viskas, ką darote, nebūtinai turi būti prasminga. Pabūkite šiek tiek lengvabūdžiai.
21. Atsikratykite jausmo, kad siaubinga, kai jūsų negalima rasti telefonu. Kai kuriems trumpam išjungtas mobilusis telefonas – didelis laimėjimas. Būtų geriau, jeigu mobilųjį telefonų tik kartais įjungtumėte.
22. Palinksminkite pats save. Skirkite laiko laisvalaikiui, sportui, malonumams. Investuokite į sveikatą ir gerą savijautą.
23. Retkarčiais pasidarykite sau „dykinėjimo dieną“. Kada pastarąjį sykį visą dieną prasivoliojote lovoje?
24. Nesistenkite pritaikyti visų taisyklių iš karto.
Ištrauka iš Bodo Schafer knygos „Nugalėtojų principai“
Naujausi komentarai: