Vestuvių fotografavimas: menas, mokslas ar pomėgis?
Tiksliai atsakyti į klausimą, kas yra vestuvių fotografavimas, yra praktiškai neįmanoma, kadangi jis apima tiek meno, tiek mokslo, tiek pomėgio elementų ir tai patvirtina daugelis faktų. Be to, kiekvienas vestuvių fotografas pats pasirenka, ką jam reiškia fotografija.
Vestuvių fotografavimas yra menas, kadangi fotografuodamas fotografas mokosi pažinti save, pasaulį ir tobulėja. Fotografija padeda fotografui pamatyti daug daugiau, negu žmogus mato plika akimi. Kai kurių fotografų supratimu, fotografija yra gilus menas – jis suteikia galimybę pamatyti šviesą, formas, šešėlius, kontrastus, tamsą, judesius ir pan.
Meninę fotografijos prigimtį suponuoja ir pats jos pavadinimas. Terminas “fotografija” yra kilęs iš graikų kalbos žodžių “šviesa” ir “teptukas”, kas kartu reiškia “piešimas šviesa”.
Kalbant moksliškai, fotografija vadinama vaizdų išsaugojimo technologija panaudojant įvairius metodus: mechaninius, cheminius ir skaitmeninius. O štai vestuvių fotografavimas gali būti drąsiai priskirtas prie mokslo, kadangi tam, kad žmogus galėtų fotografuoti, jam reikalingas ne tik fotoaparatas, bet ir žinios. Lietuvoje yra nemažai mokymo įstaigų, kurios ruošia būsimus fotografus. Paprastai tokiose įstaigose dėsto profesionalūs fotografai, menininkai ir teoretikai, atskleidžiantys savo studentams visas fotografavimo paslaptis. Mokymo įstaigose studentai susipažįsta su visa fotografavimui reikalinga įranga, pavyzdžiui, šiuolaikine apšvietimo fototechnika, šviesos valdymo galimybėmis, studijinėmis blykstėmis, reflektoriniais skėčiais, fono pakabinimo sistemomis, skaitmeniniais veidrodiniais fotoaparatais ir t.t. Be to, studentai išmoksta ne tik fotografuoti, bet ir ryškinti nuotraukas.
Be abejo, vestuvių fotografavimas gali būti tiesiog vienas iš laisvalaikio praleidimo būdų, kitaip tariant, pomėgis. Ne visi fotografai, baigę fotografijos studijas, gali susirasti tinkamą fotografo darbą, dėl to užsiima fotografavimu tik laisvalaikio metu. Kiti tiesiog suteikia prioritetą kitokiai veiklai, o fotografavimas jiems yra malonus laisvalaikio praleidimas. Verta pabrėžti, kad jeigu fotografavimas nėra pagrindinė žmogaus veikla, tai nereiškia, kad jis nėra geras profesionalas. Yra žinoma nemažai faktų, kuomet fotografijos konkursų laimėtojais tampa būtent fotografai, kuriems fotografija yra pomėgis ir kurie realiame gyvenime dirba visai kitos srities darbą.
Taigi, fotografiją galima interpretuoti labai plačiai ir pats fotografas turi pasirinkti, kas jam yra fotografija.
Naujausi komentarai: