Klausk psichologo: kaip atsitiesti po išsiskyrimo?
Nežinau, kur kreiptis. Taigi kreipiuosi į jus. Jaučiuosi visiškai viena, neturinti kam išsipasakoti. Išsiskyriau su draugu, nebeturiu, atrodo, daugiau jokių jėgų, pradėjau bijoti savęs, savo jausmų ir pasitikėjimo žmonėmis… Ką man daryti, kaip pastatyti save ant kojų? Vis dėl to turiu vaiką…
Atsako klinikinis psichologas Dima Kuniskis
Jūsų laiškas parodo vidinį skausmą, kurį patiriate. Suprantu jūsų sunkią psichologinę būseną, kurią šiuo metu išgyvenate.
Sudėtinga patarti kažką konkretaus jūsų asmeniniu atveju, nes labai mažai žinau apie jus ir jūsų situaciją, o kiekvienas toks atvejis yra labai individualus. Todėl esu priverstas apsiriboti bendromis pastabomis ir patarimais.
Išsiskyrimas su artimu žmogumi – tai lūžis gyvenime, krizė. Gali atrodyti, kad viskas prarado prasmę, kad ateityje niekas nelaukia. Požiūris į gyvenimą susiaurėja, žmogus pastebi tik tai, kas susiję su jo išgyvenamu skausmu. Mintys teka tik viena kryptimi, sunku perkelti dėmesį ir pamatyti kitas gyvenimo puses bei galimybes. O norint įveikti šią krizę būtent tai ir yra labai svarbu. Jūsų atveju, tikėtina, netiesiogiai gali padėti jūsų vaikas, esantis šalia jūsų ir reikalaujantis jūsų dėmesio savo gyvenimo problemoms ir džiaugsmams.
Kartais reikia tiesiog turėti kantrybės sulaukti, kol išsiskyrimo skausmas savaime pasitrauks, ir gyvenimas parodys savo kitas puses. Nors tai būna labai sunku. Tačiau svarbu suvokti, kad krizė – tai praradimo situacija, kai žmogui atrodo, jog jis stovi priešais pasaulį tuščiomis rankomis beveik viską praradęs. Bet kaip tik dėl šios tuštumos galima priimti kažką naujo, atsiverti kitokiam gyvenimui, atskleisti savyje naujas galimybes.
Jūs esate visiškai teisi, paminėdama poreikį išsipasakoti. Tai labai svarbu jūsų padėtyje. Jeigu neturite patikimo žmogaus, galinčio išklausyti jus, yra galimybė kreiptis į psichologą, kuris ne tik išklausys, bet ir galės suteikti profesionalią pagalbą.
Linkiu jums stiprybės įveikiant gyvenimo sunkumus.
Naujausi komentarai: