Motyvacija ir valia: du svarbiausi veiksniai, kurie keičia gyvenimą
Kaip atrasti motyvacijos siekti savo tikslų? Tai klausimas, kurį kelia daugelis žmonių, siekiančių ne tik kardinalių pokyčių savo gyvenime, bet ir atlikti paprasčiausias kasdienes užduotis. Ne paslaptis, kad visi turime veiklų, kuriomis užsiimame noriai – dažniausiai tai yra malonumą teikianti veikla, todėl įvairiais hobiais galėtume užsiimti valandų valandas. Visgi mes, suaugę žmonės, taip pat turime atsakomybių ir nemalonių darbų, kurių vengiame ir verčiau niekada nedarytume. Deja, kai kurių darbų negalime išvengti, todėl tenka ieškoti motyvacijos juos atlikti.
Kas gi yra motyvacija?
Turbūt esate ne kartą girdėję pasiteisinimą „nerandu tam motyvacijos“, kuomet žmogus delsia atlikti sudėtingesnį darbą. Tuo tarpu menininkai motyvaciją vadina įkvėpimu. Kiekvienas yra susidūręs su motyvacijos stoka, tad tikriausiai suprantate, jog tai yra vidinė jėga, kurios nekontroliuojame – ją galime tik sužadinti.
Tačiau ar verta laukti, kol mus motyvuos aplinka? Motyvacija yra mūsų tikslų ir siekių varomoji jėga, kurią sužadina išgirstos sėkmės istorijos, literatūra, filmai ar gamta. Būtent čia svarbu prisiminti discipliną ir valią, kuri mus aplanko ilgesniam laikui ir padeda susidoroti su sunkumais.
Valios ugdymas
Nors išsiugdyti valią gali pasirodyti sudėtinga, tačiau tai ne tik įmanoma, bet ir labai svarbu. Sąmoningai priimdami tam tikrus sprendimus mes stipriname savo valią. Šią jėgą, kaip ir raumenį, mes galime treniruoti, tačiau būdai varijuoja: verta pradėti nuo savikontrolės ir įpročių formavimo kaip, pavyzdžiui, reguliarus sportas, užsibrėžtas tikslas perskaityti tam tikrą knygos puslapių skaičių prieš miegą – tai yra tik keletas iš daugybės būdų treniruoti valią siekiant asmeninio tobulėjimo. Valingas žmogus yra dvasiškai stiprus, todėl gebantis atsispirti pagundoms, vedančioms priešinga kryptimi nei mūsų tikslai. Ne veltui žmonės, pasižymintys valios jėga, geba lengviau atsispirti žalingiems įpročiams, taip pat pasiekia profesinių aukštumų. Besidomintiems šia tema verta paieškoti literatūros – juk saviugda yra vis labiau populiarėjanti tema.
Klausiate: kiek knygų apie motyvaciją reikės perskaityti?
Jeigu galvojate, kad literatūra nemotyvuoja, labai klystate – galbūt dar tik neatradote jums aktualios temos: troškimas sukurti sėkmingą verslą, susigrąžinti sveiką kūną ar santykius su su pačiu savimi – pajauskite, kaip įkvepiančių žmonių valios jėga sužadina jūsų vidinę motyvaciją ir prisideda prie pastangų laikytis sau duoto pažado. Istorijos apie kadaise buvusius nuo žalingų įpročių priklausomus individus, valią išeiti iš toksiškų santykių – kiekvienas atras sau dominančią temą. Populiariausių knygų, pakeitusių ne vieno žmogaus gyvenimą, ieškokite VAGA knygyne: jūsų, kaip laimingos mamos, partnerio, geriausio draugo sau, kelias prasideda su vidine motyvacija keisti gyvenimo situacijas, kurios jūsų netenkina. Tad kodėl nepradėjus šios nuostabios transformacijos su vertinga knyga?
Valios ugdymas – tai procesas
Kai mūsų vidiniai konfliktai lieka nenumalšinti, o valios vis dar neturite, yra būtina apsupti save aukštumų siekiančiais žmonėmis. Motyvuoti, žingeidūs žmonės jūsų gyvenime gali atsidurti ir per socialinius tinklus, virtualias bendruomenes ar tiesiog laisvalaikiu klausantis įvairių tinklalaidžių, dalyvaujant saviugdos seminaruose. Atraskite jus dominančios srities profesionalus, kurie jus nukreiptų tinkama linkme.
Nelaukite motyvuojančio įkvėpimo – ugdykite savo valios jėgą ir kryptingai dirbkite su savimi. Deja, ženklas veikti, kurio taip laukiate, gali taip ir likti nepastebėtas, o siekiai liks neįgyvendinti. Ištreniravę savo valią bei išmokę patys save motyvuoti, svajones, patikėkite, pasieksite kur kas greičiau.
Naujausi komentarai: